FLUKTUACJE co to jest
Co znaczy fluktuacje? W fizyce średniej. Do ich opisu stosuje się statystykę matematyczną.

Definicja Fluktuacje

Co to jest FLUKTUACJE: przypadkowe odchylenia wielkości fizycznej od jej wartości średniej. Do ich opisu stosuje się statystykę matematyczną. Fluktuacjom podlegają na przykład gęstość, temperatura, natężenie prądu elektrycznego. Rezultatem f. gęstości atmosfery jest niebieski kolor nieba. F. prądu elektrycznego wywołują tak zwany szum. W pobliżu stanu krytycznego obserwuje się spore f. gęstości cieczy igazu ( opalescencja). Przejawem istnienia f. są również ruchy Browna. To są przykłady f. termodynamicznych związanych zchaotycznym cieplnym ruchem cząstek

Definicja Fourier, Jean Baptiste Joseph:
Co to jest francuski, prof. cole Normale icole Polytechnique; wczasach napoleońskich był gubernatorem Dolnego Egiptu, alatach 1812-1815 prefektem departamentu Isre we Francji. Uważany jest za prekursora fizyki fluktuacje.
Definicja Fotosfera:
Co to jest atmosfery gwiazdy, wktórej formuje się obserwowane widmo ciągłe iktórej promieniowanie dociera do nas bezpośrednio. F. Słońca widziana jest bezpośrednio nieuzbrojonym okiem. Jej grubość wynosi fluktuacje.
Definicja Fizyka Atomowa:
Co to jest którego obiektem badań są własności fizyczne atomów icząsteczek. Fundamentem współczesnej teorii atomu icząsteczki jest mechanika kwantowa. Do podstawowych metod eksperymentalnych f.a. należy badanie fluktuacje.

Czym jest Fluktuacje znaczenie w Słownik fizyka na F .

  • Dodano:
  • Autor: