FOTODIODA co to jest
Co znaczy fotodioda? W fizyce wartość prądu może być regulowana natężeniem promieniowania.

Definicja Fotodioda

Co to jest FOTODIODA: dioda (próżniowa, gazowana albo półprzewodnikowa), wktórej wartość prądu może być regulowana natężeniem promieniowania elektromagnetycznego padającego na katodę (fotokatodę) albo na złącze p-n. W f. próżniowej wykorzystuje się zewnętrzne zdarzenie fotoelektryczne zachodzące na katodzie. Im większe jest natężenie światła padającego na katodę, tym więcej emituje ona elektronów itym większy jest prąd płynący poprzez diodę. W f. półprzewodnikowej światło pada na złącze p-n generując większą liczba swobodnych nośników ładunku

Definicja Faradaya Prawa Elektrolizy:
Co to jest odkryte poprzez Faradaya rządzące elektrolizą. Pierwsze prawo mówi, iż masa m substancji wydzielającej się na elektrodzie jest proporcjonalna do przepływającego poprzez elektrolit ładunku Q: m = kQ fotodioda.
Definicja Fizeau, Armand Hippolyte Louis:
Co to jest prof. cole Polytechnique wParyżu. Autor prac zdziedziny optyki, opracował metodę pomiaru prędkości światła ( Fizeau sposób). Po raz pierwszy dokonał pomiaru prędkości światła wośrodkach poruszających fotodioda.
Definicja Ferroelektryczność:
Co to jest opierające na istnieniu trwałej polaryzacji elektrycznej kryształu, której zwrot albo kierunek może być zmieniany zewnętrznym polem elektrycznym. Stan ferroelektryczny kryształu jest rezultatem fotodioda.

Czym jest Fotodioda znaczenie w Słownik fizyka na F .

  • Dodano:
  • Autor: