FOTOSYNTEZA co to jest
Co znaczy fotosynteza? W fizyce Atomy albo cząsteczki proste łączą się pod wpływem światła.

Definicja Fotosynteza

Co to jest FOTOSYNTEZA: reakcja syntezy chemicznej zachodząca pod wpływem światła. Atomy albo cząsteczki proste łączą się pod wpływem światła wcząsteczki złożone. Jeden kwant światła skutkuje jeden akt syntezy. Masę m produktu f. ustala p r a w o B u n s e n a - R o s c o e m = kEt, gdzie: k - współczynnik proporcjonalności zależny od rodzaju reakcji, E - natężenie oświetlenia, t - czas. Odpowiednikiem f. jest złożony mechanizm wytwarzania związków organicznych zdwutlenku węgla iwody zachodzący wkomórkach chlorofilu albo przeprowadzany poprzez wybrane bakterie

Definicja Fale Materii:
Co to jest de Brogliea fale fotosynteza.
Definicja Faradaya Klatka:
Co to jest wykonana zcienkiej blachy albo gęstej siatki otaczająca przyrząd pomiarowy albo jakąś przestrzeń, izolująca od zewnętrznych pól elektrycznych. W urządzeniach elektronicznych, na przykład wradiach fotosynteza.
Definicja Fizeau Metoda:
Co to jest prędkości światła. Wiązka światła, modulowana poprzez koło zębate, odbija się od znacząco odległego lustra iwraca do obserwatora przechodząc ponownie pomiędzy zębami koła. Przy pewnej prędkości fotosynteza.

Czym jest Fotosynteza znaczenie w Słownik fizyka na F .

  • Dodano:
  • Autor: