JAMES FRANCK co to jest
Co znaczy Franck, James? W fizyce wyemigrował do Danii, gdzie był prof. uniw. wKopenhadze. W 1935.

Definicja Franck, James

Co to jest FRANCK, JAMES: fizyk niemiecki, prof. uniw. wBerlinie iGetyndze. W 1933 wyemigrował do Danii, gdzie był prof. uniw. wKopenhadze. W 1935 wyjechał do USA, gdzie był prof. uniw. wChicago. Brał udział wpracach nad konstrukcją bomby atomowej. W 1925 dostał wspólnie z G.L. Hertzem Nagrodę Nobla za badania zderzeń elektronów zatomami potwierdzające istnienie dyskretnych poziomów energetycznych watomach ( Francka-Hertza doświadczenie)

Definicja Fresnela Soczewka:
Co to jest się zlicznych pierścieni opromieniach krzywizny dobranych wten sposób, by miały tę samą ogniskową. S.F. praktycznie nie wykazuje aberracji sferycznej ( aberracje przyrządów optycznych). Służąca jest franck, james.
Definicja Faradaya Ciemnia:
Co to jest ciemny region pojawiający się w trakcie elektrycznego wyładowania jarzeniowego wgazach rozrzedzonych wpewnym oddaleniu od katody franck, james.
Definicja Fahrenheit, Gabriel Daniel:
Co to jest fizyk, osiadły w1709 wHolandii. Po raz pierwszy zastosował rtęć do pomiarów temperatury. Odkrył zdarzenie przechłodzenia wody izależność temperatury wrzenia od ciśnienia. Wprowadził skalę franck, james.

Czym jest James Franck znaczenie w Słownik fizyka na F .

  • Dodano:
  • Autor: