JEAN AUGUSTIN FRESNEL co to jest
Co znaczy Fresnel, Augustin Jean? W fizyce iRoyal Society. Autor wielu prac zdziedziny optyki.

Definicja Fresnel, Augustin Jean

Co to jest FRESNEL, AUGUSTIN JEAN: francuski inż. ifizyk, członek Paryskiej Akademii Nauk iRoyal Society. Autor wielu prac zdziedziny optyki, współtwórca falowej natury światła. Odkrył iwyjaśnił kołową ieliptyczną polaryzację światła. Badał załamanie podwójne światła i aberracje przyrządów optycznych. Wynalazł soczewkę schodkową. Zobacz także Fresnela soczewka

Definicja Fahrenheit, Gabriel Daniel:
Co to jest fizyk, osiadły w1709 wHolandii. Po raz pierwszy zastosował rtęć do pomiarów temperatury. Odkrył zdarzenie przechłodzenia wody izależność temperatury wrzenia od ciśnienia. Wprowadził skalę fresnel, augustin jean.
Definicja Fotoopornik:
Co to jest półprzewodnikowy, którego opór wymienia się pod wpływem promieniowania elektromagnetycznego, wszczególności światła ( fotoprzewodnictwo). Do budowy f. używa się selenu, krzemu, germanu, atakże fresnel, augustin jean.
Definicja Ferroelektryczność:
Co to jest opierające na istnieniu trwałej polaryzacji elektrycznej kryształu, której zwrot albo kierunek może być zmieniany zewnętrznym polem elektrycznym. Stan ferroelektryczny kryształu jest rezultatem fresnel, augustin jean.

Czym jest Jean Augustin Fresnel znaczenie w Słownik fizyka na F .

  • Dodano:
  • Autor: