FULERENY co to jest
Co znaczy fulereny? W fizyce węgla. F. nazywane są olbrzymie cząsteczki węgla, zawierające od.

Definicja Fulereny

Co to jest FULERENY: trzecia, w okolicy grafitu idiamentu, alotropowa postać węgla. F. nazywane są "olbrzymie" cząsteczki węgla, zawierające od kilkudziesięciu do kilkuset atomów tego pierwiastka. Najczęściej otrzymywaną inajlepiej zbadaną jest cząsteczka C60 - 60 atomów węgla ułożonych doskonale na powierzchni kuli. Część wiązań atomowych to takie same, jak wdiamencie, część to wiązania charakterystyczne dla grafitu. Pod tym względemf. jest tworem pośrednim pomiędzy diamentem agrafitem. Pod wpływem wysokich ciśnień fullerenowa postać węgla zamienia się wdiament. Cząstki C60 tworzą kryształy ostrukturze regularnej. Kryształy te są nadprzewodnikami wysokotemperaturowymi. Domieszkowanie powiększa zakres temperatury, wktórym obserwowane jest nadprzewodnictwo

Definicja Frenkla Defekt:
Co to jest defekty sieci krystalicznej fulereny.
Definicja Fotokomórka:
Co to jest zdarzenie fotoelektryczne używane jest do pomiarów promieniowania świetlnego. Jego działanie może być oparte na użyciu fotodiody albo fotoopornika. Regularnie służącą odmianą f. jest dioda próżniowa fulereny.
Definicja Foton:
Co to jest elektrycznie obojętna, nie posiadająca ładunku elektrycznego, ozerowej masie spoczynkowej iliczbie spinowej s = 1. F. bierze udział woddziaływaniach elektromagnetycznych, jest kwantem pola fulereny.

Czym jest Fulereny znaczenie w Słownik fizyka na F .

  • Dodano:
  • Autor: