GALILEUSZ co to jest
Co znaczy Galileusz? W fizyce wPizie, potem wPadwie i nadworny matematyk ifilozof księcia Cosimo II.

Definicja GALILEUSZ

Co to jest GALILEUSZ: fizyk, matematyk iastronom włoski. Prof. uniw. na początku wPizie, potem wPadwie i nadworny matematyk ifilozof księcia Cosimo II Mediciego. Stworzył podstawy mechaniki, wprowadził definicja względności ruchu, podał prawa rządzące spadkiem swobodnym, zbudował lunetę, dzięki której odkrył księżyce Jowisza. Za popieranie poglądów M. Kopernika prześladowany poprzez Inkwizycję (1633), która obeszła się znim jednak dość łagodnie - musiał odwołać twierdzenie, iż Ziemia się porusza iresztę życia spędzić pod Florencją

Definicja Galwanomagnetyczne Zjawiska:
Co to jest zjawiska występujące wprzewodnikach ipółprzewodnikach, wktórych płynie prąd elektryczny, umieszczonych wpolu magnetycznym, na przykład zdarzenie Halla galileusz co to jest.
Definicja Grafit:
Co to jest zpostaci alotropowych węgla (w okolicy diamentu ifullerenów) występująca wprzyrodzie. Bardzo odporny chemicznie. G. znalazł wykorzystanie wfizyce między innymi jako materiał na elektrody i jako galileusz definicja.
Definicja Galon:
Co to jest angielska jednostka objętości cieczy imateriałów sypkich (1 gal = 5,546 litra), stosowana również wUSA, gdzie 1 gal = 3,785 litra galileusz co znaczy.

Czym jest Galileusz znaczenie w Słownik fizyka na G .

  • Dodano:
  • Autor: