co to jest
Co znaczy gaz? W fizyce Materia wtakim stanie to skupisko oddzielnych atomów icząstek, bardzo słabo.

Definicja GAZ

Co to jest GAZ: jeden ztrzech podstawowych stanów skupienia materii. Materia wtakim stanie to skupisko oddzielnych atomów icząstek, bardzo słabo oddziałujących na siebie. G. nie zachowuje własnego kształtu ani objętości (zajmuje całą dostępną przestrzeń). Stan gazu określają trzy parametry: ciśnienie p, objętość V i temperatura T, które wstanie równowagi termodynamicznej są powiązane ze sobą, co wyraża równanie stanu gazu. Każdy g. można przeprowadzić wstan ciekły ( skraplanie), lecz na początku temperaturę tego g. trzeba obniżyć poniżej jego temperatury krytycznej ( krytyczny stan). G. może także przejść bezpośrednio wstan stały ( resublimacja). W niskich temperaturach g. staje się gazem zwyrodniałym

Definicja Generator Drgań Elektrycznych:
Co to jest wytwarzania drgań elektrycznych kosztem energii mechanicznej albo energii prądu stałego. Zakres częstości od ułamka Hz do 1012 Hz. Generatory mają szerokie wykorzystanie wprzemyśle (ułamek Hz-100 kHz gaz co to jest.
Definicja Gęstość Stanów:
Co to jest definicja z pasmowego modelu ciała stałego. To jest relacja liczby dozwolonych stanów energetycznych wjednostce objętości ciała do wielkości przedziału energii, wktórym te stany się znajdują gaz definicja.
Definicja Głowica Termojądrowa:
Co to jest zawierająca ładunek, którego wybuch wyzwala energię wprocesie syntezy jąder lekkich ( termojądrowe reakcje). Wymaganą do tego wysoką temperaturę uzyskuje się dzięki wcześniejszemu wybuchowi ładunku gaz co znaczy.

Czym jest Gaz znaczenie w Słownik fizyka na G .

  • Dodano:
  • Autor: