co to jest
Co znaczy gaz? W fizyce Materia wtakim stanie to skupisko oddzielnych atomów icząstek, bardzo słabo.

Definicja Gaz

Co to jest GAZ: jeden ztrzech podstawowych stanów skupienia materii. Materia wtakim stanie to skupisko oddzielnych atomów icząstek, bardzo słabo oddziałujących na siebie. G. nie zachowuje własnego kształtu ani objętości (zajmuje całą dostępną przestrzeń). Stan gazu określają trzy parametry: ciśnienie p, objętość V i temperatura T, które wstanie równowagi termodynamicznej są powiązane ze sobą, co wyraża równanie stanu gazu. Każdy g. można przeprowadzić wstan ciekły ( skraplanie), lecz na początku temperaturę tego g. trzeba obniżyć poniżej jego temperatury krytycznej ( krytyczny stan). G. może także przejść bezpośrednio wstan stały ( resublimacja). W niskich temperaturach g. staje się gazem zwyrodniałym

Definicja Generator Kwarcowy:
Co to jest elektrycznych małej mocy, lecz wielkiej częstości, charakteryzujący się nadzwyczajnie sporą stabilnością drgań. Wykorzystano wnim własności piezoelektryczne kryształu kwarcu. Stabilność częstości gaz.
Definicja Geofizyka:
Co to jest edukacja oZiemi zajmująca się badaniem zjawisk iprocesów zachodzących we wnętrzu Ziemi, hydrosferze (wodna powłoka Ziemi i para wodna watmosferze) i atmosferze gaz.
Definicja Geotermika:
Co to jest zajmujący się badaniem stanu cieplnego Ziemi. Średnia temperatura powierzchni Ziemi wynosi około 273 K (0 C) isezonowo waha się, awahania te sięgają 20 ¸ 30 m wgłąb Ziemi. Niżej, jak wynika zpomiarów gaz.

Czym jest Gaz znaczenie w Słownik fizyka na G .

  • Dodano:
  • Autor: