WILHELM HANS GEIGER co to jest
Co znaczy Geiger, Hans Wilhelm? W fizyce Redagował jedno znajpoważniejszych czasopism fizycznych.

Definicja GEIGER, HANS WILHELM

Co to jest GEIGER, HANS WILHELM: fizyk niemiecki, prof. uniw. wKilonii, Tybindze iBerlinie. Redagował jedno znajpoważniejszych czasopism fizycznych "Zeitschrift fr Physik". Badał promienie kosmiczne; wynalazł licznik cząstek jonizujących, bombardował cząstkami cienkie folie (wspólnie zE. Rutherfordem iE. Marsdenem), co doprowadziło do wykrycia jądra atomowego, aw konsekwencji do opracowania modelu atomu

Definicja Gabor, Denis:
Co to jest Węgier zpochodzenia, prof. Imperial College wLondynie, członek Royal Society (Brytyjskiego Towarzystwa Naukowego) iWęgierskiej Akademii Nauk. Dostał Nagrodę Nobla z fizyki w1971 za opracowanie geiger, hans wilhelm co to jest.
Definicja Grupa Fal:
Co to jest zawierający fale, których długości mało się różnią od siebie, poruszające się zprędkością grupową. Jeżeli nałożą się dwie fale sinusoidalne, otakiej samej amplitudzie, lecz różniące się długością geiger, hans wilhelm definicja.
Definicja Gwiazdozbiór:
Co to jest konstelacja, region nieba oumownie przyjętych granicach, wyodrębniony wcelu orientacji na niebie. Całe niebo podzielono na 88 gwiazdozbiorów geiger, hans wilhelm co znaczy.

Czym jest Wilhelm Hans Geiger znaczenie w Słownik fizyka na G .

  • Dodano:
  • Autor: