IVAR GIAEVER co to jest
Co znaczy Giaever, Ivar? W fizyce spółki General Electric wKanadzie iUSA skonstruował tak zwany.

Definicja Giaever, Ivar

Co to jest GIAEVER, IVAR: fizyk amerykański pochodzenia norweskiego. W laboratoriach spółki General Electric wKanadzie iUSA skonstruował tak zwany układ "sandwich" (kanapka) zdwóch warstw metalu przedzielonych cienką warstwą tlenku, wktórej zachodziło zdarzenie tunelowania ( tunelowe zdarzenie). Za doświadczalne potwierdzenie tego zjawiska w1973 (razem zL. Esaki) dostał Nagrodę Nobla zfizyki

Definicja Gwiazdy Neutronowe:
Co to jest gwiazdy będące wkońcowym stadium ewolucji. Składają się prawie wyłącznie zneutronów. Ich średnica jest rzędu 10 km, amasa dochodzi do trzech mas Słońca. Gwiazdy te błyskawicznie wirują wokół własnej giaever, ivar.
Definicja Grupa Symetrii:
Co to jest operacji symetrii dowolnej figury materialnej wszczególności kryształu. Poprzez operacje symetrii rozumie się operacje przeprowadzające dany kryształ wsamego siebie, mogą to być na przykład: obrót giaever, ivar.
Definicja Gaz:
Co to jest podstawowych stanów skupienia materii. Materia wtakim stanie to skupisko oddzielnych atomów icząstek, bardzo słabo oddziałujących na siebie. G. nie zachowuje własnego kształtu ani objętości (zajmuje giaever, ivar.

Czym jest Ivar Giaever znaczenie w Słownik fizyka na G .

  • Dodano:
  • Autor: