Krzyżówka IVAR GIAEVER co to jest
Co znaczy Giaever, Ivar? W fizyce spółki General Electric wKanadzie iUSA skonstruował tak zwany co znaczy.

Czy przydatne?

Definicja GIAEVER, IVAR

Co to jest GIAEVER, IVAR: fizyk amerykański pochodzenia norweskiego. W laboratoriach spółki General Electric wKanadzie iUSA skonstruował tak zwany układ "sandwich" (kanapka) zdwóch warstw metalu przedzielonych cienką warstwą tlenku, wktórej zachodziło zdarzenie tunelowania ( tunelowe zdarzenie). Za doświadczalne potwierdzenie tego zjawiska w1973 (razem zL. Esaki) dostał Nagrodę Nobla zfizyki

Co znaczy Gaz Rzeczywisty:
Porównanie którego cząsteczkami działają siły oddziaływania międzycząsteczkowego; to są siły przyciągania (ich działanie przejawia się na odległościach pomiędzy środkami cząstek rzędu 10-7 cm) tak zwany siły giaever, ivar co znaczy.
Krzyżówka Gay-Lussac, Louis Joseph:
Dlaczego francuski. Prof. chemii wcole Polytechnique iw Jardin des Plantes. Zajmował się głownie zjawiskami cieplnymi. Stwierdził doświadczalnie, iż energia wewnętrzna gazów doskonałych nie zależy od ich giaever, ivar krzyżówka.
Co to jest Gaz Zwyrodniały:
Jak lepiej icząstki przejawiają własności kwantowe, to oznacza mogą na przykład mieć tylko pewne określone, dyskretne wartości energii. Gazem zwyrodniałym jest także klasyczny gaz doskonały, który znajdzie się giaever, ivar co to jest.

Czym jest Ivar Giaever znaczenie w Słownik fizyka na G .

  • Dodano:
  • Autor: