MAGNETYCZNA HTEREZA co to jest
Co znaczy histereza magnetyczna? W fizyce ferromagnetycznej) od zewnętrznego (rosnącego imalejącego.

Definicja Histereza Magnetyczna

Co to jest HISTEREZA MAGNETYCZNA: zależność wartości namagnesowania M (substancji ferromagnetycznej) od zewnętrznego (rosnącego imalejącego) pola magnesującego H. Zależność ta jest nieliniowa ima kształt pętli (tak zwany pętli histerezy magnetycznej). Można powiedzieć, iż h.m. wskazuje na nieodwracalne zmiany własności magnetycznych ferromagnetyka pod wpływem wcześniejszego magnesowania. Na pętli h. m. odznacza się trzy punkty: a- ustala on stan nasycenia, dalszy przyrost wartości pola magnesującego nie skutkuje wzrostu namagnesowania; b - namagnesowanie szczątkowe (resztkowe), a więc namagnesowanie, jakie zachowuje ferromagnetyk po usunięciu pola magnesującego, ic - ((tak zwany pole k o e r c j i, jest to pole magnesujące, jakie trzeba przyłożyć wprzeciwnym kierunku, by usunąć namagnesowanie resztkowe. Materiały charakteryzujące się sporym polem koercji stosuje się do wyrobu trwałych magnesów, amateriały omałym polu koercji do rdzeni elektromagnesów

Definicja Hydrofon:
Co to jest przetwornik dźwiękowy albo ultradźwiękowy działający jako podwodny nadajnik albo odbiornik; jedna ze składowych części urządzeń do łączności podwodnej histereza magnetyczna.
Definicja Hahn, Otto:
Co to jest niemiecki, prof. uniw. berlińskiego idyrektor Instytutu Chemii Fizycznej Cesarza Wilhelma (Kaiser Wilhelm Institut fr physikalische Chemie), dyrektor Instytutu Chemii Maxa Plancka (Max Planck histereza magnetyczna.
Definicja Halla Zjawisko:
Co to jest dodatkowego pola elektrycznego EH iróżnicy potencjałów UH wmetalu albo półprzewodniku, poprzez który płynie prąd iktóry został umieszczony wpolu magnetycznym B prostopadłym do kierunku prądu (EH jest histereza magnetyczna.

Czym jest Magnetyczna Histereza znaczenie w Słownik fizyka na H .

  • Dodano:
  • Autor: