SPRĘŻYSTA HTEREZA co to jest
Co znaczy histereza sprężysta? W fizyce tym, iż mechanizm odkształcania ciała sprężystego nie jest.

Definicja Histereza Sprężysta

Co to jest HISTEREZA SPRĘŻYSTA: przejaw tarcia wewnętrznego w ciałach stałych opierający na tym, iż mechanizm odkształcania ciała sprężystego nie jest wpełni odwracalny. Jeżeli będziemy na przykład cyklicznie rozciągać iściskać ciało sprężyste, to wykres przedstawiający zależność odkształcenia od naprężenia będzie miał postać pętli

Definicja Hydroliza:
Co to jest chemicznych pod wpływem wody, nie mniej jednak produkty rozkładu składają się zelementów substancji ulegającej hydrolizie iwody. Odróżnia się h. j o n o w ą - reakcję pomiędzy jonami rozpuszczonej histereza sprężysta.
Definicja Henr:
Co to jest własnej ( samoindukcja) i indukcji wzajemnej pomiędzy dwoma obwodami elektrycznymi. To jest indukcyjność elektrycznego obwodu zamkniętego, wktórym powstaje siła elektromotoryczna jednego wolta, gdy histereza sprężysta.
Definicja Holografia:
Co to jest rejestrowania iodtwarzania obrazów trójwymiarowych. By taki obraz dostać, światło spójne zodpowiedniego źródła, najlepiej z lasera, rozdziela się dzięki zwierciadła półprzezroczystego na dwie wiązki histereza sprężysta.

Czym jest Sprężysta Histereza znaczenie w Słownik fizyka na H .

  • Dodano:
  • Autor: