IRENA CURIE JOLIOT co to jest
Co znaczy Joliot-Curie, Irena? W fizyce wParyżu, prof. uniw. paryskiego, członek wielu akademii.

Definicja Joliot-Curie, Irena

Co to jest JOLIOT-CURIE, IRENA: fizyk ichemik, Francuzka, kierownik Instytutu Radowego wParyżu, prof. uniw. paryskiego, członek wielu akademii nauk, wtym członek zagraniczny Polskiej Akademii Nauk. W 1935 dostała (razem zmężem Frederikiem) Nagrodę Nobla zchemii za odkrycie izbadanie własności sztucznej promieniotwórczości. Wspólnie zmężem odkryła również powstawanie par elektronowo-pozytonowych zkwantów

Definicja Jensen, Hans Johanssen Daniel:
Co to jest fizyk niemiecki. W 1963 dostał (razem zM. Goeppert-Mayer) Nagrodę Nobla zfizyki za powstanie teorii struktury powłokowej jądra atomowego joliot-curie, irena.
Definicja Jądro Atomowe:
Co to jest część atomu, której wielkość jest rzędu 10-15 m. Wzór empiryczny na promień jądra ma postać: rj = r0 A1/3, gdzie r0 = 1,2 10-15 m, A - l i c z b a m a s o w a (suma protonów ineutronów). Promień joliot-curie, irena.
Definicja Jonizacja:
Co to jest opierające na oderwaniu albo przyłączeniu jednego albo kilku elektronów do atomu albo cząstki uprzednio obojętnych elektrycznie. J. jest możliwa, jeżeli cząsteczce dostarczymy odpowiedniej ilości joliot-curie, irena.

Czym jest Irena Curie Joliot znaczenie w Słownik fizyka na J .

  • Dodano:
  • Autor: