KONWEKCJA co to jest
Co znaczy konwekcja? W fizyce cieczą albo gazem. K. może być w y m u s z o n a (dzięki pomp albo.

Definicja Konwekcja

Co to jest KONWEKCJA: unoszenie energii cieplnej wraz zsubstancją, na przykład cieczą albo gazem. K. może być w y m u s z o n a (dzięki pomp albo mieszadeł) albo s w o b o d- n a w konsekwencji różnicy temperatur albo różnicy gęstości. Gdy jakaś część powietrza zostaje ogrzana na przykład poprzez kaloryfer, to rozszerza się, ajej gęstość maleje. W wyniku tego ta cieplejsza warstwa jako lżejsza wznosi się do góry, az sąsiednich miejsc napływają chłodniejsze warstwy. Skutkuje to powstawanie prądów powietrza, dzięki którym ciepło rozchodzi się po całym pomieszczeniu. Spore znaczenie mają wznoszące się wokolicach równika ogrzane masy powietrza. Od nich zależą warunki klimatyczne wróżnych częściach Ziemi. Zamiana ciepła przez konwekcję jest znacząco szybsza niż zamiana ciepła przez przewodnictwo cieplne

Definicja Kryształ Mieszany:
Co to jest kryształ, wktórym występują jednocześnie różne rodzaje sił wiążących atomy albo cząsteczki (na przykład wiązanie: jonowe, walencyjne, van der Waalsa konwekcja.
Definicja Koń Mechaniczny:
Co to jest pozaukładowa jednostka mocy; to jest moc, przy której wczasie 1 sekundy wykonana jest robota równa 75 kilogramometrom; 1 KM = 735,49875 W konwekcja.
Definicja Kręt:
Co to jest 1) okres pędu, (2) spin konwekcja.

Czym jest Konwekcja znaczenie w Słownik fizyka na K .

  • Dodano:
  • Autor: