KWARKI co to jest
Co znaczy kwarki? W fizyce najprawdopodobniej zbudowane są nukleony (protony ineutrony). K. zostały.

Definicja Kwarki

Co to jest KWARKI: hipotetyczne, najmniejsze "cegiełki", zktórych najprawdopodobniej zbudowane są nukleony (protony ineutrony). K. zostały wprowadzone wcelu wyjaśnienia natury oddziaływań mocnych. Postuluje się istnienie trzech k., awielkością fizyczną, która je odróżnia, jest tak zwany "zapach" u, d is. Dla każdego kwarka odanym "zapachu" istnieje odpowiedni antykwark. K. mają taki samspin, jak nukleony, a ich ładunek jest ułamkową częścią ładunku elementarnego. K.u,d is mają ładunki, odpowiednio: u (+2/3)e, d (- 1/3)e, s (- 1/3)e. By dostać na przykład proton (jego ładunek jest +1e), musimy złożyć dwa kwarki uijeden kwark d (2/3 e +2/3 e - 1/3 e = +1e). Kwarkom przypisuje się również inną własność tak zwany dziwność

Definicja kolorymetr:
Co to jest kolorymetrii, do badania parametrów barw. Odznacza się k. o b i e k t y w n e, umożliwiające pomiar natężenia poszczególnych barw (zazwyczaj dzięki fotokomórki), i k. w i z u a l n e, wktórych KWARKI.
Definicja kobalt:
Co to jest promieniotwórczy, powstały wwyniku bombardowania neutronami zwykłego kobaltu. Jądro 60Co wysyła słabe promieniowanie i dwa kwanty promieniowania oenergii 1,17 i1,33 MeV. Promieniotwórczy k.-60 (tak KWARKI.
Definicja kwant światła:
Co to jest foton KWARKI.

Czym jest Kwarki znaczenie w Słownik fizyka na K .

  • Dodano:
  • Autor: