MACIERZ co to jest
Co znaczy macierz? W fizyce ustawionych wprostokątną tabelę ipodlegający określonym działaniom.

Definicja Macierz

Co to jest MACIERZ: uporządkowany zestaw przedmiotów (liczb, funkcji) ustawionych wprostokątną tabelę ipodlegający określonym działaniom algebraicznym. Bywają także m. onieskończonej liczbie wierszy albo kolumn. M. orównej liczbie n wierszy ikolumn nazywa się m. kwadratową rzędu n; m. takiej przyporządkowana jest liczba det A ş çAç, nazywana jej wskaźnikiem. M. odgrywają bardzo ważną rolę wfizyce między innymi wmechanice kwantowej. Działania na macierzach opisuje rachunek macierzowy

Definicja Magnes:
Co to jest materiał ferromagnetyczny pozostający wstanie namagnesowania. Wytwarza on wprzestrzeni wokół siebie pole magnetyczne macierz.
Definicja Mikrometr:
Co to jest wykorzystywane do pomiaru długości zdokładnością do 0,01 mm. Używana jest wnim proporcjonalność przesunięcia śruby do kąta obrotu. Przy pełnym obrocie oś śruby przesuwa się ojedną podziałkę, co macierz.
Definicja Mikroskop Elektronowy:
Co to jest obraz otrzymujemy wefekcie ugięcia na obserwowanym obiekcie nie fal świetlnych, lecz fal materii. Wiązka elektronów odużej energii pada na przedmiot przechodząc przezeń (mikroskop prześwietleniowy macierz.

Czym jest Macierz znaczenie w Słownik fizyka na M .

  • Dodano:
  • Autor: