MAGNETOHYDRODYNAMIKA co to jest
Co znaczy magnetohydrodynamika? W fizyce elektromagnetycznego z przewodzącą cieczą albo gazem.

Definicja Magnetohydrodynamika

Co to jest MAGNETOHYDRODYNAMIKA: edukacja zajmująca się badaniem oddziaływania pola elektromagnetycznego z przewodzącą cieczą albo gazem. Problemy tego typu pojawiły się początkowo wfizyce kosmicznej z racji na to, iż wkosmosie występują obiekty obardzo mocnych polach magnetycznych, amateria gwiazdowa jest silnie zjonizowana. Błyskawiczny postęp m. nastąpił wzwiązku zproblemem kontrolowanej syntezy jądrowej, wktórej wykorzystuje się wpływ naładowanych cząstek zpolem magnetycznym dla uniknięcia ich zetknięcia ze ściankami naczynia

Definicja Mezomorficzny Stan:
Co to jest stan substancji między stanem stałym, charakteryzującym się pełnym przestrzennym uporządkowaniem atomów, astanem ciekłym, któremu odpowiada bezwładny ruch cząsteczek. Zobacz także kryształy ciekłe magnetohydrodynamika.
Definicja Moment Kwadrupolowy:
Co to jest rozmiar charakteryzująca układ elektrycznie bez zaangażowania, dla którego wypadkowy okres dipolowy jest równy zeru. Rozkład ładunku dodatniego iujemnego nie jest jednak wpełni symetryczny magnetohydrodynamika.
Definicja Masa Krytyczna:
Co to jest min. liczba materiału rozszczepialnego, wktórym może rozwinąć się łańcuchowa reakcja rozszczepiania jąder magnetohydrodynamika.

Czym jest Magnetohydrodynamika znaczenie w Słownik fizyka na M .

  • Dodano:
  • Autor: