MENK co to jest
Co znaczy menisk? W fizyce zciałem stałym. O kształcie m. decyduje wzajemna stosunek między siłami.

Definicja Menisk

Co to jest MENISK: zakrzywienie powierzchni cieczy wmiejscu jej zetknięcia zciałem stałym. O kształcie m. decyduje wzajemna stosunek między siłami spójności wcieczy asiłami przylegania pomiędzy cząsteczkami cieczy icząsteczkami ciała stałego. Jeżeli dominują siły spójności powstaje m.wypukły (rtęć wszklanym naczyniu); jeżeli dominują siły przylegania, wówczas powstaje m. wklęsły (woda wszklanym naczyniu)

Definicja Mechaniczny Rezonans:
Co to jest zdarzenie przekazywania energii zjednego układu drgającego do innego; warunkiem koniecznym dla jego zaistnienia są identyczne częstości drgań własnych obu układów menisk.
Definicja Mikrosynteza Termojądrowa:
Co to jest lekkich pierwiastków (wodór, hel, lit), prowadzone pod kontrolą człowieka. Reakcje tego typu występują na Słońcu iinnych gwiazdach, na Ziemi udaje się je przeprowadzić jedynie wsposób niekontrolowany menisk.
Definicja Miraż:
Co to jest występujące watmosferze ziemskiej, bazuje ono na powstawaniu obrazów odległych obiektów zpromieni biegnących po zakrzywionych torach. Zakrzywienie torów promieni świetlnych jest rezultatem menisk.

Czym jest Menisk znaczenie w Słownik fizyka na M .

  • Dodano:
  • Autor: