METATRWAŁE STANY UKŁADÓW co to jest
Co znaczy metatrwałe stany układów kwantowych? W fizyce energii zjednoczesną emisją fotonu jest.

Definicja Metatrwałe Stany Układów Kwantowych

Co to jest METATRWAŁE STANY UKŁADÓW KWANTOWYCH: stany wzbudzone, zktórych przejście do stanów oniższej energii zjednoczesną emisją fotonu jest wzbronione. W stanie metatrwałym atom przebywa pewien czas, nazywany czasem życia = 1/P, gdzie P znaczy prawdopodobieństwo przejścia zdanego stanu do wszystkich innych oniższej energii. Rezultatem istnienia m. s. u. k. są zjawiska fosforescencji ifluorescencji. Istota działania lasera bazuje na wzbudzaniu atomów albo cząsteczek substancji roboczej do stanów metatrwałych

Definicja Magnetyczna Indukcja:
Co to jest indukcja magnetyczna metatrwałe stany układów kwantowych.
Definicja Masa:
Co to jest właściwość ciał fizycznych, charakteryzuje bezwładność ciał. Z m. powiązane jest wpływ grawitacyjne. Jednostką masy jest kilogram (1 kg). Masa jest wielkością skalarną. Zobacz także masa bezwładna metatrwałe stany układów kwantowych.
Definicja Malusa Prawo:
Co to jest natężeniem światła spolaryzowanego liniowo przed ipo przejściu poprzez polaryzator. , gdzie Io - natężenie światła padającego na polaryzator, I - natężenie światła po przejściu poprzez polaryzator metatrwałe stany układów kwantowych.

Czym jest metatrwałe stany układów kwantowych znaczenie w Słownik fizyka na M .

  • Dodano:
  • Autor: