ABRAHAM ALBERT MICHELSON co to jest
Co znaczy Michelson, Albert Abraham? W fizyce dostał Nagrodę Nobla za skonstruowanie przyrządów.

Definicja Michelson, Albert Abraham

Co to jest MICHELSON, ALBERT ABRAHAM: fizyk amerykański. Prof. uniw. wCleveland iChicago, w1907 dostał Nagrodę Nobla za skonstruowanie przyrządów optycznych. W 1927 wyznaczył szybkość światła znajdując wartość c = (299 796 4) km/s. Razem zMorleyem wykonał doświadczenie stwierdzające nieobecność eteru kosmicznego. Zobacz także Michelsona-Morleya doświadczenie

Definicja Magnetooptyka:
Co to jest dział optyki, który zajmuje się badaniem wpływu pola magnetycznego na zjawiska optyczne, takie jak emisja, rozchodzenie się ipochłanianie światła, na przykład zdarzenie Zeemana michelson, albert abraham.
Definicja Metr:
Co to jest jednostka długości wukładzie SI iinnych układach mechanizmu metrycznego. Obecnie przyjętą pojęciem metra jest długość równa 1650763,73 długości fali izotopu kryptonu 86Kr wpróżni, emitowanej przy michelson, albert abraham.
Definicja Metatrwałe Stany Układów Kwantowych:
Co to jest zktórych przejście do stanów oniższej energii zjednoczesną emisją fotonu jest wzbronione. W stanie metatrwałym atom przebywa pewien czas, nazywany czasem życia = 1/P, gdzie P znaczy michelson, albert abraham.

Czym jest Abraham Albert Michelson znaczenie w Słownik fizyka na M .

  • Dodano:
  • Autor: