DOŚWIADCZENIE MORLEYA co to jest
Co znaczy Michelsona-Morleya doświadczenie? W fizyce na mierzoną wartość prędkości światła. Z.

Definicja Michelsona-Morleya Doświadczenie

Co to jest MICHELSONA-MORLEYA DOŚWIADCZENIE: doświadczenie to miało wykryć wpływ ruchu orbitalnego Ziemi na mierzoną wartość prędkości światła. Z klasycznego punktu widzenia wprzypadku ruchu Ziemi wkierunku do Słońca mierzona wartość prędkości światła powinna być inna niż wprzypadku, gdy Ziemia porusza się oddalając się od Słońca. W doświadczeniu nie znaleziono takiej różnicy; rezultat ten był jedną zdoświadczalnych podstaw teorii względności. D. M.-M. obaliło także istniejącą wówczas hipotezę eteru kosmicznego, nieważkiej substancji doskonale sprężystej, wktórej mogły się rozchodzić poprzeczne fale elektromagnetyczne

Definicja Mol:
Co to jest odpowiadająca liczbie atomowej wyrażonej wgramach; precyzyjniej odpowiada liczbie atomów zawartych w0,012 kg izotopu węgla 12C. W jednym molu mieści się liczba Avogadra atomów, jest to 6,021023 michelsona-morleya doświadczenie.
Definicja Magnetyczne Materiały:
Co to jest ferromagnetyczne mające różnorakie wykorzystanie wtechnice. Rozróżnia się twarde imiękkie. M.m. miękkie wymagają w miarę słabych pól do namagnesowania irozmagnesowania. Służące są jako rdzenie michelsona-morleya doświadczenie.
Definicja Magnetyczna Indukcja:
Co to jest indukcja magnetyczna michelsona-morleya doświadczenie.

Czym jest Doświadczenie Morleya Michelsona znaczenie w Słownik fizyka na M .

  • Dodano:
  • Autor: