SIŁY MIĘDZYCZĄSTECZKOWE co to jest
Co znaczy międzycząsteczkowe siły? W fizyce trwałym momentem dipolowym, wówczas s. m. są wynikiem.

Definicja Międzycząsteczkowe Siły

Co to jest MIĘDZYCZĄSTECZKOWE SIŁY: siły natury elektrycznej; jeżeli cząsteczki obdarzone są trwałym momentem dipolowym, wówczas s. m. są wynikiem oddziaływania pomiędzy dipolami elektrycznymi; jeżeli cząsteczki nie posiadają trwałych elektrycznych momentów dipolowych, to s.m. są siłami van der Waalsa, wówczas to jest wpływ między indukowanymi, chwilowymi momentami dipolowymi

Definicja Menisk:
Co to jest powierzchni cieczy wmiejscu jej zetknięcia zciałem stałym. O kształcie m. decyduje wzajemna stosunek między siłami spójności wcieczy asiłami przylegania pomiędzy cząsteczkami cieczy icząsteczkami międzycząsteczkowe siły.
Definicja Mendelejew, Dimitrij Iwanowicz:
Co to jest rosyjski, prof. uniw. wSt. Petersburgu. Odkrył prawo okresowości pierwiastków chemicznych. Ułożył pierwiastki chemiczne wukład okresowy przewidując istnienie iwłasności chemiczne trzech, nieznanych międzycząsteczkowe siły.
Definicja Malusa Prawo:
Co to jest natężeniem światła spolaryzowanego liniowo przed ipo przejściu poprzez polaryzator. , gdzie Io - natężenie światła padającego na polaryzator, I - natężenie światła po przejściu poprzez polaryzator międzycząsteczkowe siły.

Czym jest Siły Międzycząsteczkowe znaczenie w Słownik fizyka na M .

  • Dodano:
  • Autor: