MIKROELEKTRONIKA co to jest
Co znaczy mikroelektronika? W fizyce własności icharakterystyk układów elektronicznych.

Definicja Mikroelektronika

Co to jest MIKROELEKTRONIKA: dział elektroniki zajmujący się konstruowaniem i badaniem własności icharakterystyk układów elektronicznych ominiaturowych rozmiarach, opartych na technologii półprzewodnikowej. M. aktualnie wdalszym ciągu przeżywa intensywny postęp, wprowadza nowe materiały półprzewodnikowe idalszą miniaturyzację układów elektronicznych

Definicja Manometr:
Co to jest wykorzystywany do pomiaru ciśnienia, wszczególności do pomiaru nadciśnienia płynów (cieczy igazów). W razie m. przystosowanych do pomiaru ciśnień niższych od atmosferycznego stosowana jest nazwa mikroelektronika.
Definicja Mangan:
Co to jest chemiczny zgrupy metali przejściowych. Liczba atomowa 25, masa atomowa 54,94. Jest srebrzystobiałym, kruchym metalem okonfiguracji elektronowej 3d54s2. W przyrodzie występuje jeden trwały izotop 55Mn mikroelektronika.
Definicja Materia:
Co to jest fizyczne, zarówno ciała posiadające masę, wytwarzające pole grawitacyjne ipodlegające jego oddziaływaniu, jak ifale elektromagnetyczne. M. jest wnajbardziej ogólnym sensie budulcem Wszechświata mikroelektronika.

Czym jest Mikroelektronika znaczenie w Słownik fizyka na M .

  • Dodano:
  • Autor: