MIKROFOTOMETR co to jest
Co znaczy mikrofotometr? W fizyce fragmentów obrazów fotograficznych, spektrogramów, rentgenogramów.

Definicja Mikrofotometr

Co to jest MIKROFOTOMETR: przyrząd wykorzystywany do pomiaru jasności małych fragmentów obrazów fotograficznych, spektrogramów, rentgenogramów, zdjęć astronomicznych. Z jego pomocą mierząc intensywność charakterystycznej dla danego pierwiastka linii widmowej, można uzyskać wiadomości ilościowe o zawartości tego pierwiastka wmieszaninie

Definicja Magnes Trwały:
Co to jest źródło stałego pola magnetycznego. M.t. jest wykonany ztwardych materiałów magnetycznych iwykorzystywany wpomiarowych urządzeniach elektrycznych, głośnikach, telefonach, urządzeniach do zapisywania mikrofotometr.
Definicja Meteory:
Co to jest orozmiarach od 10-6 do 102 m. Poruszają się po orbitach eliptycznych. Powstają w trakcie rozpadu jąder komet; część znich może także być resztką materii, zktórej powstał Układ Słoneczny. Wchodząc do mikrofotometr.
Definicja Malusa Prawo:
Co to jest natężeniem światła spolaryzowanego liniowo przed ipo przejściu poprzez polaryzator. , gdzie Io - natężenie światła padającego na polaryzator, I - natężenie światła po przejściu poprzez polaryzator mikrofotometr.

Czym jest Mikrofotometr znaczenie w Słownik fizyka na M .

  • Dodano:
  • Autor: