MONOKRYSZTAŁY co to jest
Co znaczy monokryształy? W fizyce wtrakcie przejścia zfazy ciekłej albo gazowej do etapy stałej. W.

Definicja Monokryształy

Co to jest MONOKRYSZTAŁY: ciała stałe odoskonałej budowie wewnętrznej. Powstają wtrakcie przejścia zfazy ciekłej albo gazowej do etapy stałej. W procesie tym na ogół powstaje bardzo sporo zarodzi krystalicznych rozrastających się jednocześnie tak, iż wkonsekwencji powszechnie występujące krystaliczne ciała stałe są polikryształami (składają się zwielu kryształów chaotycznie zorientowanych). Dla otrzymania m. muszą być spełnione specyficzne warunki umożliwiające rozkwit tylko jednej zarodzi krystalicznej. Inny sposób to poddawanie materiału polikrystalicznego rekrystalizacji. Zobacz także hodowla monokryształów

Definicja Mila Lądowa:
Co to jest pozaukładowa jednostka długości służąca wkrajach anglosaskich, odpowiada odległości 1609,344 m monokryształy.
Definicja Multipol:
Co to jest przestrzenny rozkład ładunków) wytwarzający stałe albo zmienne pole elektryczne, posiadające - wodległości dużej wporównaniu do wytwarzającego je źródła - specyficzną własność, jest to potencjał pola monokryształy.
Definicja Międzygwiazdowa Materia:
Co to jest zdomieszkami pyłu. Kluczowym składnikami m.m. są wodór (70%) ihel (28%), resztę stanowią pozostałe pierwiastki. To jest jedna zform występowania materii wkolejnych fazach ewolucji Galaktyki. W monokryształy.

Czym jest Monokryształy znaczenie w Słownik fizyka na M .

  • Dodano:
  • Autor: