WIDMOWY MULTIPLET co to jest
Co znaczy multiplet widmowy? W fizyce fali. W zależności od liczby elektronów watomie termy widmowe.

Definicja Multiplet Widmowy

Co to jest MULTIPLET WIDMOWY: ekipa linii widmowych różniących się nieznacznie długością fali. W zależności od liczby elektronów watomie termy widmowe są mniej albo bardziej złożone, co przekłada się na złożoność widm atomowych. Już wHe, który posiada dwa elektrony, mamy dwa mechanizmy termów: termy singletowe (pojedyncze linie) itermy tripletowe (linie potrójne), które są dwoma odrębnymi systemami linii widmowych, wzasadzie nie obserwujemy przejść między termami należącymi do różnych typów. Dla atomów ztrzema elektronami walencyjnymi albo jonów, wktórych na zewnętrznej orbicie pozostały trzy elektrony, obserwujemy także podwójny mechanizm linii widmowych, zktórych jedne są liniami podwójnymi (termy dubletowe), adrugie są liniami poczwórnymi (kwartetami). Skutkuje to, iż widma pierwiastków odużej liczbie elektronów walencyjnych są bardzo skomplikowane, ich rozwikłanie rozpoczyna się od wyodrębnienia multipletów, dopiero potem można układać multiplety wserie

Definicja Moc Akustyczna:
Co to jest średnia energia akustyczna wypromieniowana poprzez źródło dźwięku wjednostce czasu multiplet widmowy.
Definicja Mechaniczne Własności Materiałów:
Co to jest stałych pod wpływem działającej siły (zmiana rozmiarów). Jeżeli odkształcenie znika zchwilą, gdy przestanie działać siła, to tytułujemy je sprężystym; zmiana wymiarów ciała jest wtakim przypadku multiplet widmowy.
Definicja Multipol:
Co to jest przestrzenny rozkład ładunków) wytwarzający stałe albo zmienne pole elektryczne, posiadające - wodległości dużej wporównaniu do wytwarzającego je źródła - specyficzną własność, jest to potencjał pola multiplet widmowy.

Czym jest Widmowy Multiplet znaczenie w Słownik fizyka na M .

  • Dodano:
  • Autor: