NAMAGNESOWANIE co to jest
Co znaczy namagnesowanie? W fizyce jednostki objętości ciała. I = M/V, gdzie V - objętość. Wektor I.

Definicja Namagnesowanie

Co to jest NAMAGNESOWANIE: rozmiar wektorowa I określająca okres magnetyczny M jednostki objętości ciała. I = M/V, gdzie V - objętość. Wektor I jest równy sumie wektorowej momentów magnetycznych wszystkich molekuł zawartych wjednostce objętości. N. zależy od własności magnetycznych ciała izewnętrznego pola magnetycznego. Gdy występuje ono niezależnie od obecności zewnętrznego pola, mówimy on. spontanicznym. Ono jest efektem występowania wymiennego oddziaływania między elektronami wniektórych ciałach stałych, prowadzącym do równoległego ustawienia spinów elektronowych. Gdy n. ma tę samą rozmiar ikierunek wkażdym punkcie objętości, tytułujemy je jednorodnym

Definicja Nukleon:
Co to jest istniejąca wdwóch stanach ładunkowych, fundamentalny składnik materii jądrowej. Występuje bądź wstanie naładowanym dodatnio (proton) albo wstanie nie naładowanym (neutron). Obie cząstki mają spin namagnesowanie.
Definicja Niedobór Masy:
Co to jest różnica między masą danego izotopu ajego liczbą masową. Ustala energię wiązania nukleonów (protonów ineutronów) wjądrze atomowym. Zobacz także jądrowy niedobór masy namagnesowanie.
Definicja Naświetlanie:
Co to jest iloczyn natężenia promieniowania elektromagnetycznego iczasu, definicja służące raczej wodniesieniu do fal świetlnych namagnesowanie.

Czym jest Namagnesowanie znaczenie w Słownik fizyka na N .

  • Dodano:
  • Autor: