HALLA NAPIĘCIE co to jest
Co znaczy napięcie Halla? W fizyce prostokątnego przewodnika umieszczonego wpolu magnetycznym.

Definicja Napięcie Halla

Co to jest NAPIĘCIE HALLA: napięcie pojawiające się między przeciwległymi bokami prostokątnego przewodnika umieszczonego wpolu magnetycznym prostopadłym do kierunku przepływu prądu. N.H. jest prostopadłe do kierunku pola magnetycznego ikierunku płynącego prądu. Symbol tego napięcia ustala charakter przewodnictwa, co jest szczególnie ważne wprzypadku półprzewodników (czy ono jest elektronowe czy dziurowe), z kolei jego wartość zależy od gęstości nośników większościowych. Zobacz także Halla zdarzenie

Definicja Naprężenia Temperaturowe:
Co to jest powstające wciele stałym w konsekwencji niejednorodnego rozkładu temperatur wjego objętości. Cieplejsze fragmenty silniej się rozszerzające są ograniczone poprzez obszary chłodniejsze, nie napięcie halla.
Definicja Niebo:
Co to jest niebieskie. W okresie dnia światło słoneczne jest rozpraszane watmosferze ziemskiej, co skutkuje zabarwienie nieba. N. ma barwę niebieską, gdyż natężenie światła rozproszonego jest odwrotnie napięcie halla.
Definicja Nieodwracalne Procesy:
Co to jest mogą zachodzić bez zewnętrznej ingerencji tylko wjednym kierunku, na przykład przepływ ciepła następuje zawsze od ciała cieplejszego do zimniejszego, nigdy odwrotnie. Mechanizmy te wiążą się ze napięcie halla.

Czym jest Halla Napięcie znaczenie w Słownik fizyka na N .

  • Dodano:
  • Autor: