NAPROMIENIOWANIE co to jest
Co znaczy napromieniowanie? W fizyce elektromagnetycznego albo promieni albo na organizm żywy.

Definicja Napromieniowanie

Co to jest NAPROMIENIOWANIE: skutek oddziaływania przenikliwego promieniowania elektromagnetycznego albo promieni albo na organizm żywy. Przenikliwe promieniowanie elektromagnetyczne to promieniowanie odługości fali krótszej od ultrafioletu (łącznie znim); wywołuje ono jonizację, rozpad cząsteczek organicznych, deformację genów. W okolicy promieniowania elektromagnetycznego szkodliwe dla organizmu są także ekspozycje na działanie neutronów iszybkich elektronów (promienie ) pochodzących zrozpadów promieniotwórczych. Skutkiem n. (w sporych dawkach) jest dolegliwość popromienna ipowstawanie nawet po długim czasie nowotworów złośliwych. N. jest służące wkontolowanych dozach do celów leczniczych (walka znowotworami złośliwymi)

Definicja Negatyw:
Co to jest czarno-białej, wktórym miejsca jasne są wrzeczywistości ciemne iodwrotnie miejsca ciemne wnaturze na negatywie są jasne. W fotografii barwnej obraz negatywowy jest utworzony zbarw dopełniających do napromieniowanie.
Definicja Nabój Elektryczny:
Co to jest ładunek elektryczny napromieniowanie.
Definicja Napięcie Wysokie:
Co to jest wolt. W technice służące wliniach przesyłowych dla pomniejszenia strat energii elektrycznej związanej zwydzielaniem ciepła. W urządzeniach elektronicznych służące dla przyspieszania elektronów napromieniowanie.

Czym jest Napromieniowanie znaczenie w Słownik fizyka na N .

  • Dodano:
  • Autor: