ODBIORNIK co to jest
Co znaczy odbiornik? W fizyce przenoszonych dzięki fal elektromagnetycznych składające się zanteny.

Definicja ODBIORNIK

Co to jest ODBIORNIK: urządzenie do odbioru iprzetwarzania informacji przenoszonych dzięki fal elektromagnetycznych składające się zanteny, wzmacniacza, detektora iurządzenia wyjściowego (głośnik, lampa oscyloskopowa). Urządzenia tego typu służące są wradiofonii itelewizji: radio, telewizor. Zasadnicze parametry: zakres odbieranych fal, czułość, selektywność, współczynnik wzmocnienia, moc, współczynnik szumów. Parametry te wpływają na jakość odbioru radiowego

Definicja Opór Ośrodka:
Co to jest opór stawiany poprzez ośrodek lepki (ciecz, gaz) poruszającemu się wnim ciału. Siła oporu jest proporcjonalna do prędkości ciała, jeżeli nie jest ona zbyt spora odbiornik co to jest.
Definicja Obraz Rzeczywisty:
Co to jest obraz powstały wwyniku przecięcia się promieni świetlnych po przejściu poprzez układ optyczny albo odbiciu od zwierciadła wklęsłego odbiornik definicja.
Definicja Operator:
Co to jest matematyczne przyporządkowujące każdemu elementowi jednego zbioru pewien obiekt innego zbioru. O. ma analogiczny sedno jak odwzorowanie, przekształcenie, funkcja, aczkolwiek to ostatnie jest służące odbiornik co znaczy.

Czym jest Odbiornik znaczenie w Słownik fizyka na O .

  • Dodano:
  • Autor: