UKŁAD ODCHYLAJĄCY co to jest
Co znaczy odchylający układ? W fizyce wlampach elektropromieniowych (lampa oscyloskopowa, kineskop.

Definicja Odchylający Układ

Co to jest ODCHYLAJĄCY UKŁAD: urządzenie od zmiany kierunku biegu wiązki elektronów wlampach elektropromieniowych (lampa oscyloskopowa, kineskop). U. o. może być elektrostatyczny albo magnetyczny. Wukładzie elektrostatycznym wiązkę elektronów przepuszczamy między okładkami kondensatora nazywanymi także płytkami odchylającymi. W okresie przelotu elektronów poprzez kondensator działa na nie siła F = e E, gdzie e - ładunek elektronu, aE - natężenie pola elektrycznego między płytkami. Pod wpływem tej siły następuje odchylenie elektronów wstronę płytki kondensatora, na której zgromadzony jest ładunek nieujemny. Przy odchylaniu magnetycznym wiązka elektronów poruszających się zprędkością v przechodzi poprzez prostopadłe pole magnetyczne oindukcji B. Doznaje wówczas działania siły Lorenza F = e(v B), która skutkuje ich odchylenie zależne od kierunku wektora B

Definicja Oś Optyczna Kryształu:
Co to jest kierunek wkrysztale, wzdłuż którego prędkości rozchodzenia się promienia zwyczajnego i nadzwyczajnego są identyczne. Zobacz także załamanie podwójne światła, kryształ dwójłomny odchylający układ.
Definicja Odbiornik:
Co to jest odbioru iprzetwarzania informacji przenoszonych dzięki fal elektromagnetycznych składające się zanteny, wzmacniacza, detektora iurządzenia wyjściowego (głośnik, lampa oscyloskopowa). Urządzenia tego odchylający układ.
Definicja Ohma Prawo:
Co to jest stałego I płynącego poprzez przewodnik jest wprost proporcjonalne do różnicy potencjałów U panujących na jego końcach, aodwrotnie proporcjonalne do jego oporu R, I = U/R. Równanie to można odchylający układ.

Czym jest Układ Odchylający znaczenie w Słownik fizyka na O .

  • Dodano:
  • Autor: