UKŁAD ODCHYLAJĄCY co to jest
Co znaczy odchylający układ? W fizyce wlampach elektropromieniowych (lampa oscyloskopowa, kineskop.

Definicja Odchylający Układ

Co to jest ODCHYLAJĄCY UKŁAD: urządzenie od zmiany kierunku biegu wiązki elektronów wlampach elektropromieniowych (lampa oscyloskopowa, kineskop). U. o. może być elektrostatyczny albo magnetyczny. Wukładzie elektrostatycznym wiązkę elektronów przepuszczamy między okładkami kondensatora nazywanymi także płytkami odchylającymi. W okresie przelotu elektronów poprzez kondensator działa na nie siła F = e E, gdzie e - ładunek elektronu, aE - natężenie pola elektrycznego między płytkami. Pod wpływem tej siły następuje odchylenie elektronów wstronę płytki kondensatora, na której zgromadzony jest ładunek nieujemny. Przy odchylaniu magnetycznym wiązka elektronów poruszających się zprędkością v przechodzi poprzez prostopadłe pole magnetyczne oindukcji B. Doznaje wówczas działania siły Lorenza F = e(v B), która skutkuje ich odchylenie zależne od kierunku wektora B

Definicja Oś Główna Układu Optycznego:
Co to jest prosta, na której leżą środki krzywizn soczewek czy luster. Jeżeli wukładach optycznych służące są inne przedmioty, na przykład pryzmaty, wówczas nie ma osi optycznej głównej odchylający układ.
Definicja Orbita:
Co to jest porusza się ciało niebieskie. Ruch ciała niebieskiego rozpatruje się najczęściej wukładzie współrzędnych związanym zciałem, które posiada większą masę iprzez to decyduje oruchu ciała lżejszego. Na odchylający układ.
Definicja Obwód Rezonansowy:
Co to jest wktórym jeden zelementów (najczęściej pojemność) można regulować (zamieniać jego wartość), zmieniając wsposób ciągły albo dyskretny (zależnie od metody zmian L albo C) częstotliwość drgań własnych odchylający układ.

Czym jest Układ Odchylający znaczenie w Słownik fizyka na O .

  • Dodano:
  • Autor: