ZASADA ODPOWIEDNIOŚCI co to jest
Co znaczy odpowiedniości zasada? W fizyce kwantowej, odegrała szczególnie ważną rolę wpoczątkowych.

Definicja Odpowiedniości Zasada

Co to jest ODPOWIEDNIOŚCI ZASADA: reguła wiążąca prawa fizyki klasycznej zprawami fizyki kwantowej, odegrała szczególnie ważną rolę wpoczątkowych stadiach rozwoju fizyki kwantowej, aktualnie straciła na znaczeniu. Przyporządkowuje ona prawom mechaniki kwantowej prawa klasyczne wgranicy h 0 ijednocześnie n Ą, nie mniej jednak iloczyn nh pozostaje wielkością stałą, gdzie h - stała Plancka, n - liczby kwantowe

Definicja Oś Główna Układu Optycznego:
Co to jest prosta, na której leżą środki krzywizn soczewek czy luster. Jeżeli wukładach optycznych służące są inne przedmioty, na przykład pryzmaty, wówczas nie ma osi optycznej głównej odpowiedniości zasada.
Definicja Odpady Promieniotwórcze:
Co to jest powstające w trakcie przetwarzania materiałów promieniotwórczych ipracy reaktorów atomowych welektrowniach atomowych. Stanowią one poważny problem szczególnie wówczas, gdy są produkowane wilościach odpowiedniości zasada.
Definicja Oś Symetrii:
Co to jest której obrót skutkuje, iż figura pokrywa się sama zsobą. To jest o.s. zwyczajna. Krotnością osi n tytułujemy liczbę całkowitą, która ustala kąt = 2/n. Obrót oten kąt prowadzi do pokrycia się figury odpowiedniości zasada.

Czym jest Zasada Odpowiedniości znaczenie w Słownik fizyka na O .

  • Dodano:
  • Autor: