GEOMETRYCZNA OPTYKA co to jest
Co znaczy optyka geometryczna? W fizyce Zajmuje się tymi zjawiskami optycznymi, które można.

Definicja Optyka Geometryczna

Co to jest OPTYKA GEOMETRYCZNA: dział optyki posiłkujący się definicją promienia świetlnego. Zajmuje się tymi zjawiskami optycznymi, które można wytłumaczyć bez wnikania wfizyczną naturę światła, woparciu oprawa odbicia izałamania iprzy założeniu, iż światło rozchodzi się po liniach prostych. Praktycznym wykorzystaniem o.g. jest optyka instrumentalna analizująca powstawanie obrazów wurządzeniach optycznych iprojektująca te urządzenia

Definicja obracanego kryształu metoda:
Co to jest służących wrentgenografii. Bazuje na tym, iż monokryształ obraca się wokół osi prostopadłej do monochromatycznej wiązki promieniowania rentgenowskiego. Wszystkie płaszczyzny krystaliczne równoległe OPTYKA GEOMETRYCZNA.
Definicja obraz pozorny:
Co to jest poprzez przecięcie nie promieni świetlnych, lecz ich przedłużeń, nie można go zatem dostać na ekranie. Tego typu obraz otrzymujemy wzwierciadle prostym, wypukłym isoczewce rozpraszającej. Można go OPTYKA GEOMETRYCZNA.
Definicja oddziaływanie krótkozasięgowe:
Co to jest isłabe, w miarę najsłabiej poznane; nie potrafimy dla nich podać wyrażenia na wartość siły podobnego do prawa powszechnego ciążenia czy prawa Coulomba; charakteryzują się krótkim zasięgiem działania OPTYKA GEOMETRYCZNA.

Czym jest Geometryczna Optyka znaczenie w Słownik fizyka na O .

  • Dodano:
  • Autor: