PLANETY co to jest
Co znaczy planety? W fizyce eliptycznych orbitach, świecące odbitym światłem słonecznym. Posiadają.

Definicja Planety

Co to jest PLANETY: chłodne ciała kosmiczne krążące wokół Słońca po eliptycznych orbitach, świecące odbitym światłem słonecznym. Posiadają w miarę sporą gęstość 0,7-5,7 g/cm3, czym odróżniają się od komet, z kolei od planetoid różnią się rozmiarami. Gołym okiem widocznych jest pięć planet: Wenus, Jowisz, Mars, Saturn iMerkury. Planety najbliższe Ziemi Wenus iMars stały się przedmiotem intensywnych badań zwykorzystaniem sond kosmicznych dostarczających wyczerpujących informacje oskładzie atmosfery planety, temperaturze panującej na niej iskładzie chemicznym gruntu planety. Planety (dwie) należące do innego układu niż Słoneczny wykrył polski astronom A. Wolszczan

Definicja pary Coopera:
Co to jest luźno powiązane pary elektronów przewodnictwa wmateriale nadprzewodzącym, powstające wtemperaturze przejścia wstan nadprzewodzący; uporządkowanie to ulega zniszczeniu wtemperaturze wyższej PLANETY.
Definicja protuberancje:
Co to jest wyrzucanych na wysokość do setek tys. kilometrów powyżej powierzchnię Słońca. Czas życia p. wynosi od kilkudziesięciu min. do kilku dni. Tory opadania p. i ich kształt świadczą otym, iż ważny wpływ PLANETY.
Definicja przetwornica:
Co to jest wytwarzania napięcia oinnej wartości niż napięcie zasilające, to jest urządzenie elektryczne odużej sprawności sięgającej 95%. P. może być zasilana zarówno prądem zmiennym, jak iprądem stałym PLANETY.

Czym jest Planety znaczenie w Słownik fizyka na P .

  • Dodano:
  • Autor: