Krzyżówka JĄDROWY REAKTOR co to jest
Co znaczy reaktor jądrowy? W fizyce kontrolowanej łańcuchowej reakcji rozszczepienia jąder co znaczy.

Czy przydatne?

Definicja REAKTOR JĄDROWY

Co to jest REAKTOR JĄDROWY: urządzenie do wyzwalania energii jądrowej wwyniku kontrolowanej łańcuchowej reakcji rozszczepienia jąder atomowych ( reakcja jądrowa, reakcja łańcuchowa). Kluczową częścią r.j. jest rdzeń reaktora, zawierający paliwo jądrowe (zazwyczaj używa się izotopów uranu 233U, 235U, 238U, izotopu toru 232Th i izotopów plutonu 239Pu, 240Pu, 241Pu), moderator, a więc spowalniacz neutronów (grafit, ciężka woda D2O i związki berylu), i pręty sterujące do kontrolowania iregulowania szybkości reakcji jądrowej (materiały silnie pochłaniające neutrony: kadm, stal borowa). Prócz prętów paliwowych isterujących stosuje się specjalne pręty awaryjne do natychmiastowego przerwania pracy reaktora wrazie awarii. Są one automatycznie zrzucane na dno rdzenia. W trakcie pracy reaktora wydzielają się spore ilości ciepła, które trzeba odebrać poprzez chłodziwo, a więc substancję przepuszczaną poprzez reaktor. Może to być woda, gaz albo mieszanina stopionych metali, takich jak sód ipotas. Każdy r. j. ma odpowiednie osłony ochronne izabezpieczenia wpostaci muru zciężkiego betonu i warstwy wody okilkumetrowej grubości przed szkodliwymi promieniami ipromieniami neutronowymi. Z racji na wykorzystanie r.j. podzielone są na r. b a d a w c z e (mocne źródło neutronów ipromieni szeroko służących wwielu dziedzinach edukacji) ir. e n e r- g e t y c z n e (źródło energii cieplnej, pośrednio energii elektrycznej)

Co znaczy Refrakcja Światła:
Porównanie rozchodzenia się światła wtym samym ośrodku wywołana różnym współczynnikiem załamania wróżnych częściach ośrodka. Taki ośrodek nazywa się ośrodkiem optycznie niejednorodnym. Odpowiednikiem refrakcji reaktor jądrowy co znaczy.
Krzyżówka Reguła Lewej Ręki:
Dlaczego lewej ręki reguła reaktor jądrowy krzyżówka.
Co to jest Równowaga Bryły Sztywnej:
Jak lepiej wktórym jest ona wspoczynku względem wybranego układu odniesienia. By figura sztywna nie przesuwała się ani nie obracała względem wybranego układu odniesienia, muszą się równoważyć działające na reaktor jądrowy co to jest.

Czym jest Jądrowy Reaktor znaczenie w Słownik fizyka na R .

  • Dodano:
  • Autor: