GESLERA RURKA co to jest
Co znaczy rurka Geisslera? W fizyce wszelkich badaniach spektroskopowych. To jest rurka szklana.

Definicja Rurka Geisslera

Co to jest RURKA GEISSLERA: lampa gazowa stosowana jako wzorzec linii widmowych we wszelkich badaniach spektroskopowych. To jest rurka szklana, przewężona wśrodku, zwtopionymi na końcach metalowymi elektrodami, wypełniona zazwyczaj gazem szlachetnym, azotem, wodorem albo parami rtęci. Ciśnienie gazu wypełniającego jest rzędu 1 mm Hg. Jeżeli do elektrod przyłoży się napięcie kilkuset albo paru tys. woltów, to dochodzi do wyładowania elektrycznego igaz rozpoczyna świecić, szczególnie intensywnie wprzewężonej części

Definicja Równowaga Fazowa:
Co to jest termodynamiczna układu wielofazowego. Najprostszym odpowiednikiem jest stan współistnienia trzech faz tej samej substancji, na przykład: lodu, wody ipary wodnej. R.f. wymienionych faz może zachodzić rurka geisslera.
Definicja Romer, Ole:
Co to jest Pierwszy stwierdził, iż światło rozchodzi się ze skończoną prędkością iw 1675 na podstawie obserwacji zaćmienia Jowisza zmierzył tę szybkość. Skonstruował także sporo instrumentów astronomicznych rurka geisslera.
Definicja Rubid:
Co to jest chemiczny I ekipy głównej układu okresowego oliczbie atomowej 37 imasie atomowej 85,47. To jest bardzo miękki ilekki metal, bardzo aktywny chemicznie. Sole r. barwią płomień świecy na czerwono rurka geisslera.

Czym jest Geisslera Rurka znaczenie w Słownik fizyka na R .

  • Dodano:
  • Autor: