ROBERT JOHN SCHRIEFFER co to jest
Co znaczy Schrieffer, John Robert? W fizyce dostał w1972 Nagrodę Nobla zfizyki (razem zBardeenem.

Definicja SCHRIEFFER, JOHN ROBERT

Co to jest SCHRIEFFER, JOHN ROBERT: fizyk amerykański, za kwantową teorię nadprzewodnictwa dostał w1972 Nagrodę Nobla zfizyki (razem zBardeenem iCooperem). Prof. uniwersytetu stanowego wPensylwanii wUSA. Obiektem jego zainteresowania jest fizyka ciała stałego iniskich temperatur

Definicja Shockley, William Bradford:
Co to jest prof. uniw. Stanforda w Kalifornii, członek National Academy of Sciences. W 1956 dostał (razem z J. Bardeenem i W. H. Brattainem) nagrodę Nobla z fizyki za wynalezienie tranzystora. Zajmował się schrieffer, john robert co to jest.
Definicja Sprężystość:
Co to jest powracania do pierwotnego kształtu iwymiarów po ustaniu działania czynnika powodującego odkształcenie ciała. Ciała tracą tę cecha, jeśli czynnik powodujący odkształcenie jest na tyle spory, iż schrieffer, john robert definicja.
Definicja Siła Elektromotoryczna Indukowana:
Co to jest elektromotoryczna powstająca wzamkniętej pętli wykonanej zprzewodnika wwyniku zmiany wczasie wielkości przenikającego tę pętlę strumienia indukcji magnetycznej. Zobacz także Faradaya prawo indukcji schrieffer, john robert co znaczy.

Czym jest Robert John Schrieffer znaczenie w Słownik fizyka na S .

  • Dodano:
  • Autor: