SIŁY WAALSA co to jest
Co znaczy siły van der Waalsa? W fizyce wmodelu van der Waalsa. Siła v.d.W. oddziaływania pomiędzy.

Definicja Siły Van Der Waalsa

Co to jest SIŁY VAN DER WAALSA: siły oddziaływania pomiędzy drobinami cieczy albo gazu wmodelu van der Waalsa. Siła v.d.W. oddziaływania pomiędzy dwoma drobinami jest sumą siły przyciągającej iodpychającej. Obydwie te siły są siłami centralnymi imaleją proporcjonalnie do odległości pomiędzy drobinami podniesionej do odpowiedniej potęgi. Zobacz także siła centralna

Definicja steradian:
Co to jest kąta bryłowego. 1 sr jest równy kątowi bryłowemu owierzchołku wśrodku sfery, który wycina na tej sferze region opowierzchni równej kwadratowi jej promienia. Pełny kąt bryłowy jest równy 4 sr SIŁY VAN DER WAALSA.
Definicja spójność:
Co to jest poprzez ciało oporu siłom rozrywającym, który wynika zwzajemnego przyciągania się cząsteczek albo atomów tej samej substancji wrezultacie działania sił spójności. Największą s. wykazują ciała stałe SIŁY VAN DER WAALSA.
Definicja Siegbahn, Karl Manne Georg:
Co to jest laureat Nagrody Nobla zfizyki w1924 za odkrycie serii M wwidmach rentgenowskich i zjawiska załamania promieni rentgenowskich. Prof. uniw. wLund, Uppsali iSztokholmie, dyr. Instytutu Fizyki Szwedzkiej SIŁY VAN DER WAALSA.

Czym jest siły van der Waalsa znaczenie w Słownik fizyka na S .

  • Dodano:
  • Autor: