PARY SKRAPLANIE co to jest
Co znaczy skraplanie pary? W fizyce temperaturze, gdy para jest wkontakcie ze własną cieczą albo.

Definicja SKRAPLANIE PARY

Co to jest SKRAPLANIE PARY: przemiana fazowa odwrotna do parowania. Zachodzi wkażdej temperaturze, gdy para jest wkontakcie ze własną cieczą albo wtemperaturze wrzenia cieczy pod danym ciśnieniem, gdy się znią nie kontaktuje. S. p. jest wynikiem działania sił przyciągania pomiędzy cząsteczkami wparze. Skutkiem jest obniżenie energii układu izwiązanie się cząsteczek pary wciecz. Towarzyszy temu wydzielanie się ciepła. Liczba ciepła, jaka wydzieli się w trakcie skraplania jednostki masy pary wciecz otej samej, co para, temperaturze, nosi nazwę ciepła skraplania

Definicja Szum:
Co to jest elektryczny albo elektromagnetyczny mający przebieg przypadkowy, którego widmo ma charakter ciągły. Źródło s. akustycznych stanowią trące osiebie części maszyn, burzliwe przepływy cieczy igazów i tym skraplanie pary co to jest.
Definicja Siła Elektromagnetyczna:
Co to jest siła elektrodynamiczna skraplanie pary definicja.
Definicja Skręcenie Płaszczyzny Polaryzacji Światła:
Co to jest polaryzacji światła spolaryzowanego liniowo przy przejściu poprzez substancję optycznie czynną. Rozmiar kąta skręcenia zależy od długości drogi promienia wośrodku optycznie czynnym, długości fali skraplanie pary co znaczy.

Czym jest Pary Skraplanie znaczenie w Słownik fizyka na S .

  • Dodano:
  • Autor: