ŚWIATŁA SPÓJNOŚĆ co to jest
Co znaczy spójność światła? W fizyce pomiędzy nimi nie wymienia się wczasie. Dwa skończone ciągi.

Definicja SPÓJNOŚĆ ŚWIATŁA

Co to jest SPÓJNOŚĆ ŚWIATŁA: dwa nieskończone ciągi falowe są spójne, gdy różnica faz pomiędzy nimi nie wymienia się wczasie. Dwa skończone ciągi falowe tytułujemy spójnymi, jeśli zostały wyemitowane wtym samym momencie igdy różnica faz pomiędzy nimi jest stała wczasie. Dwa skończone ciągi falowe są częściowo spójne, jeśli są na tyle długie, a różnica wczasie ich emisji wystarczająco krótka, by mogły się one nakrywać wprzestrzeni; stopień spójności jest tym większy im większy jest stopień ich nakrywania się. Tylko spójne albo częściowo spójne ciągi falowe mogą ze sobą interferować ( interferencja)

Definicja Sprzężenie Zwrotne:
Co to jest sterowanego na układ sterujący, wwyniku którego układ sterowany może automatycznie oddziaływać na zmiany charakteryzujących go parametrów. S.z. może być dodatnie albo ujemne. S.z. jest dodatnie spójność światła co to jest.
Definicja Skraplanie Pary:
Co to jest odwrotna do parowania. Zachodzi wkażdej temperaturze, gdy para jest wkontakcie ze własną cieczą albo wtemperaturze wrzenia cieczy pod danym ciśnieniem, gdy się znią nie kontaktuje. S. p. jest spójność światła definicja.
Definicja Skalar:
Co to jest rozmiar fizyczna, dla wyznaczenia której wystarczy podać jej wartość liczbową. Zobacz także wektor spójność światła co znaczy.

Czym jest Światła Spójność znaczenie w Słownik fizyka na S .

  • Dodano:
  • Autor: