OTTO STERN co to jest
Co znaczy Stern, Otto? W fizyce Nagrodę Nobla zfizyki za wkład do badań nad uginaniem się wiązek.

Definicja STERN, OTTO

Co to jest STERN, OTTO: fizyk amerykański, urodzony wNiemczech. W1943 dostał Nagrodę Nobla zfizyki za wkład do badań nad uginaniem się wiązek molekularnych na kryształach iza odkrycie momentu magnetycznego protonu. Do 1933 prof. uniw. wHamburgu, potem pracował wCarnegie Institute of Technology wPittsburghu. Autor prac ztermodynamiki, fizyki molekularnej iteorii kwantów

Definicja Siły Zachowawcze:
Co to jest robota zależy wyłącznie od początkowego ikońcowego punktu toru, na którym została wykonana. robota s. z. na drodze zamkniętej ma wartość równą zeru. Przykładami s. z. są siły grawitacyjne isiły stern, otto co to jest.
Definicja Spektrometr Optyczny:
Co to jest wykorzystywany do określania długości fali linii widmowych wwytwarzanych widmach optycznych. Gdyż pomiaru dokonuje się na podstawie bezpośrednich obserwacji, służący jedynie wzakresie widzialnej stern, otto definicja.
Definicja Spektralne Przyrządy:
Co to jest wykorzystywane do tworzenia widm iich badania. Badane ws.p. promieniowanie jest na początku formowane wwiązkę równoległą, a następnie rozszczepiane poprzez odpowiednie urządzenie rozszczepiające stern, otto co znaczy.

Czym jest Otto Stern znaczenie w Słownik fizyka na S .

  • Dodano:
  • Autor: