HARD CHARLES TOWNES co to jest
Co znaczy Townes, Charles Hard? W fizyce podstawowe prace zdziedziny elektroniki kwantowej, które.

Definicja Townes, Charles Hard

Co to jest TOWNES, CHARLES HARD: fizyk amerykański, w1964 dostał Nagrodę Nobla zfizyki za podstawowe prace zdziedziny elektroniki kwantowej, które doprowadziły do skonstruowania oscylatorów iwzmacniaczy pracujących na zasadzie masera ilasera (razem zBasowem i Prochorowem). Prof. Columbia University, Massachusetts Institute of Technology, University of California (Berkeley)

Definicja transformator:
Co to jest energii zmiennego prądu elektrycznego poprzez sprzężenie indukcyjne. Najprostszy t. złożona jest zdwóch uzwojeń nawiniętych na wspólny rdzeń zmateriału odużej przenikalności magnetycznej. Gdy do TOWNES, CHARLES HARD.
Definicja tellur:
Co to jest pierwiastek chemiczny zVI ekipy układu okresowego pierwiastków, liczba atomowa 52, masa atomowa 127,60; jest mieszaniną 8 trwałych izotopów; metal. Służący jako katalizator i do barwienia szkła TOWNES, CHARLES HARD.
Definicja Thomson, Sir George Paget:
Co to jest fizyk angielski, razem z Davissonem dostał w1937 Nagrodę Nobla zfizyki za doświadczalne odkrycie zjawiska dyfrakcji elektronów na kryształach. Prof. uniw. wAberdeen, Londynie iCambridge TOWNES, CHARLES HARD.

Czym jest Hard Charles Townes znaczenie w Słownik fizyka na T .

  • Dodano:
  • Autor: