SKRĘCEŃ WAGA co to jest
Co znaczy waga skręceń? W fizyce elektrostatycznych ( waga Coulomba), magnetycznych albo.

Definicja Waga Skręceń

Co to jest WAGA SKRĘCEŃ: waga torsyjna wykorzystywana do pomiaru małych sił elektrostatycznych ( waga Coulomba), magnetycznych albo grawitacyjnych. W 1789 H. Cavendish wykorzystał w.s. do pomiaru stałej grawitacji. W w.s. Cavendisha na cienkiej nici kwarcowej zawieszony był lekki pręt skończony dwoma kulkami o masie m. W bliskiej odległości od tych kulek umieszczono dwie znacząco cięższe kule ołowiane o masie M każda. Kule ołowiane umieszczone były na sztywnej obrotowej podpórce. Mierząc wartość kąta skręcenia nici kwarcowej w zależności od odległości pomiędzy środkami kulki o masie m i kuli o masie M, Cavendish po raz pierwszy wyznaczył doświadczalnie wartość stałej grawitacji

Definicja Wychwyt Jądrowy Elektronu:
Co to jest przemiana promieniotwórcza polegająca na pochłonięciu poprzez jądro atomu jednego z elektronów orbitalnych z jednoczesną emisją neutrina waga skręceń.
Definicja Węgiel:
Co to jest chemiczny IV ekipy układu okresowego pierwiastków, liczba atomowa 6, masa atomowa 12,01115; naturalny w. złożona jest z 2 izotopów; jest niemetalem; sublimuje w temperaturze około 4000 C bez waga skręceń.
Definicja Wapń:
Co to jest chemiczny II ekipy układu okresowego pierwiastków, liczba atomowa 20, masa atomowa 40,08; naturalny w. złożona jest z 6 izotopów; metal; w. jest bardzo rozpowszechniony w przyrodzie, występuje w waga skręceń.

Czym jest Skręceń Waga znaczenie w Słownik fizyka na W .

  • Dodano:
  • Autor: