ZDOLNOŚĆ ROZDZIELCZA co to jest
Co znaczy zdolność rozdzielcza odbiorników światła? W fizyce do rozróżniania szczegółów.

Definicja Zdolność Rozdzielcza Odbiorników Światła

Co to jest ZDOLNOŚĆ ROZDZIELCZA ODBIORNIKÓW ŚWIATŁA: umiejętność odbiornika światła (oka, kliszy fotograficznej) do rozróżniania szczegółów wytwarzanego na nim obrazu. Ustala się jako liczbę linii równoległych na jednostkę długości, które odbiornik rejestruje jako osobne linie. Umiejętność rozdzielcza oka wynosi 15 linii na 1 mm. Umiejętność rozdzielcza przeciętnych fotograficznych materiałów negatywowych wynosi kilkadziesiąt linii na 1 mm

Definicja Zderzenia Atomowe:
Co to jest atomów albo cząsteczek, gdzie nie biorą udziału jądra atomowe; wskutek z. a. zmianie ulegają: pęd, energia kinetyczna, energia elektronów w atomie, stopień jonizacji oddziałujących cząsteczek, mogą zdolność rozdzielcza odbiorników światła.
Definicja Zwierciadło Elektronowe:
Co to jest tak uformowane, by padająca na region pola wiązka elektronów wymieniła kierunek ruchu w sposób podobny, jak wymienia kierunek ruchu promień świetlny padając na powierzchnię zwierciadła optycznego zdolność rozdzielcza odbiorników światła.
Definicja Zegar Kwarcowy:
Co to jest zegar, którego zasadniczym elementem jest kryształ kwarcowy o precyzyjnie określonej wartości okresu drgań własnych zdolność rozdzielcza odbiorników światła.

Czym jest zdolność rozdzielcza odbiorników światła znaczenie w Słownik fizyka na Z .

  • Dodano:
  • Autor: