ZDOLNOŚĆ ROZDZIELCZA co to jest
Co znaczy zdolność rozdzielcza odbiorników światła? W fizyce do rozróżniania szczegółów.

Definicja Zdolność Rozdzielcza Odbiorników Światła

Co to jest ZDOLNOŚĆ ROZDZIELCZA ODBIORNIKÓW ŚWIATŁA: umiejętność odbiornika światła (oka, kliszy fotograficznej) do rozróżniania szczegółów wytwarzanego na nim obrazu. Ustala się jako liczbę linii równoległych na jednostkę długości, które odbiornik rejestruje jako osobne linie. Umiejętność rozdzielcza oka wynosi 15 linii na 1 mm. Umiejętność rozdzielcza przeciętnych fotograficznych materiałów negatywowych wynosi kilkadziesiąt linii na 1 mm

Definicja zaćmienie:
Co to jest astronomiczne opierające na zasłonięciu części albo całej tarczy ciała niebieskiego świecącego światłem własnym poprzez inne ciało niebieskie (na przykład zaćmienie Słońca) albo przejście ciała ZDOLNOŚĆ ROZDZIELCZA ODBIORNIKÓW ŚWIATŁA.
Definicja zapłonu napięcie:
Co to jest najmniejsza różnica potencjałów pomiędzy elektrodami, konieczna do spowodowania wyładowania samoistnego ZDOLNOŚĆ ROZDZIELCZA ODBIORNIKÓW ŚWIATŁA.
Definicja ziemskie pole magnetyczne:
Co to jest którego źródłem jest Ziemia. Magnetyczny biegun południowy Ziemi leży w pobliżu jej geograficznego bieguna północnego (około 74 szerokości północnej i 100 długości zachodniej). Magnetyczny biegun ZDOLNOŚĆ ROZDZIELCZA ODBIORNIKÓW ŚWIATŁA.

Czym jest zdolność rozdzielcza odbiorników światła znaczenie w Słownik fizyka na Z .

  • Dodano:
  • Autor: