ZDOLNOŚĆ ROZDZIELCZA co to jest
Co znaczy zdolność rozdzielcza przyrządów optycznych? W fizyce rozróżnialnych obrazów małych.

Definicja Zdolność Rozdzielcza Przyrządów Optycznych

Co to jest ZDOLNOŚĆ ROZDZIELCZA PRZYRZĄDÓW OPTYCZNYCH: umiejętność przyrządów optycznych do wytwarzania rozróżnialnych obrazów małych przedmiotów badanego przedmiotu. Z. r. p. o. R ustala się jako odwrotność najmniejszej odległości pomiędzy dwoma elementami obiektu, których obrazy można jeszcze odróżnić: R = 1/. Dla mikroskopu = 0,61/nsin, gdzie jest długością fali stosowanego w mikroskopie promieniowania, n - współczynnikiem załamania światła, - aperturą kątową obiektywu

Definicja złącze prostujące:
Co to jest graniczna styku i warstwa przypowierzchniowa pomiędzy dwoma stykającymi się materiałami, w obszarze której istnieje bariera potencjału tworząca warstwę zaporową, umożliwiającą przepływ prądu ZDOLNOŚĆ ROZDZIELCZA PRZYRZĄDÓW OPTYCZNYCH.
Definicja zawada:
Co to jest charakteryzująca obwód prądu zmiennego, zawierający oporniki, cewki i kondensatory, która ustala wartość amplitudy I0 prądu pobieranego z generatora zasilającego obwód, wedle zależnością I0 = E0/Z0 ZDOLNOŚĆ ROZDZIELCZA PRZYRZĄDÓW OPTYCZNYCH.
Definicja złudzenie optyczne:
Co to jest rzeczywistością wrażenia wzrokowe, na podstawie których błędnie ocenia się kształt czy wymiar przedmiotu; z.o. wynikają stąd, iż oko ludzkie jest niezdolne do niezależnego postrzegania przedmiotów ZDOLNOŚĆ ROZDZIELCZA PRZYRZĄDÓW OPTYCZNYCH.

Czym jest zdolność rozdzielcza przyrządów optycznych znaczenie w Słownik fizyka na Z .

  • Dodano:
  • Autor: