ZDOLNOŚĆ ROZDZIELCZA co to jest
Co znaczy zdolność rozdzielcza przyrządów spektralnych? W fizyce leżących bardzo blisko siebie.

Definicja Zdolność Rozdzielcza Przyrządów Spektralnych

Co to jest ZDOLNOŚĆ ROZDZIELCZA PRZYRZĄDÓW SPEKTRALNYCH: umiejętność przyrządu spektralnego do rozróżnienia dwóch leżących bardzo blisko siebie linii spektralnych o długościach fali bliskich . Zazwyczaj ustala się ją jako relacja do najmniejszej różnicy długości fali odpowiadającej rozróżnialnym liniom widmowym

Definicja Zachowania Zasady:
Co to jest stwierdzające, iż pewne wielkości fizyczne dla układów izolowanych zachowują stałe w okresie wartości. Z. z. dotyczą: pędu, momentu pędu, energii, energii i masy, ładunku elektrycznego, parzystości zdolność rozdzielcza przyrządów spektralnych.
Definicja Zderzenie:
Co to jest poprzez z. rozumie się zetknięcie dwóch albo więcej ciał, wskutek którego może się zmienić ich pęd, energia kinetyczna ich ruchu, ich energia wewnętrzna, kształt i liczba. W trakcie zderzenia ciał zdolność rozdzielcza przyrządów spektralnych.
Definicja Załamanie I Odbicie Fal:
Co to jest zdarzenie powstawania fal wtórnych: odbitej i załamanej wywołane padaniem fali pierwotnej na powierzchnię graniczną dwóch ośrodków zdolność rozdzielcza przyrządów spektralnych.

Czym jest zdolność rozdzielcza przyrządów spektralnych znaczenie w Słownik fizyka na Z .

  • Dodano:
  • Autor: