OPTYCZNE ZŁUDZENIE co to jest
Co znaczy złudzenie optyczne? W fizyce których błędnie ocenia się kształt czy wymiar przedmiotu; z.

Definicja Złudzenie Optyczne

Co to jest ZŁUDZENIE OPTYCZNE: niezgodne z rzeczywistością wrażenia wzrokowe, na podstawie których błędnie ocenia się kształt czy wymiar przedmiotu; z.o. wynikają stąd, iż oko ludzkie jest niezdolne do niezależnego postrzegania przedmiotów obserwowanego obiektu i odbierane wrażenia wzrokowe dotyczące określonego elementu zależą od innych, które go otaczają

Definicja Ziemia:
Co to jest Układu Słonecznego. Kształtem jest zbliżona do elipsoidy obrotowej o promieniach: równikowym wynoszącym 6378,160 km i biegunowym - 6356,775 km. Masa Z. równa się 5,975 1024 kg. Powierzchnia Z. wynosi ZŁUDZENIE OPTYCZNE.
Definicja Zernike, Frits:
Co to jest prof. uniwersytetu w Groningen, członek Królewskiej Holenderskiej Akademii Nauk i Royal Society. W 1953 dostał Nagrodę Nobla za opracowanie sposoby kontrastu fazowego, mającej spore znaczenie dla ZŁUDZENIE OPTYCZNE.
Definicja zwierciadło elektronowe:
Co to jest tak uformowane, by padająca na region pola wiązka elektronów wymieniła kierunek ruchu w sposób podobny, jak wymienia kierunek ruchu promień świetlny padając na powierzchnię zwierciadła optycznego ZŁUDZENIE OPTYCZNE.

Czym jest Optyczne Złudzenie znaczenie w Słownik fizyka na Z .

  • Dodano:
  • Autor: