ELEKTRONOWE ZWIERCIADŁO co to jest
Co znaczy zwierciadło elektronowe? W fizyce wiązka elektronów wymieniła kierunek ruchu w sposób.

Definicja Zwierciadło Elektronowe

Co to jest ZWIERCIADŁO ELEKTRONOWE: pole elektryczne tak uformowane, by padająca na region pola wiązka elektronów wymieniła kierunek ruchu w sposób podobny, jak wymienia kierunek ruchu promień świetlny padając na powierzchnię zwierciadła optycznego. Najprostszym odpowiednikiem jest jednorodne pole elektryczne. Wiązka elektronowa padając na region takiego pola pod pewnym kątem do linii sił ulega zakrzywieniu i opuszcza region pola pod takim samym kątem, pod jakim do niego weszła (analogon prawa odbicia światła)

Definicja zapłonu napięcie:
Co to jest najmniejsza różnica potencjałów pomiędzy elektrodami, konieczna do spowodowania wyładowania samoistnego ZWIERCIADŁO ELEKTRONOWE.
Definicja złota zasada mechaniki:
Co to jest energii mechanicznej sformułowana w odniesieniu do maszyn prostych, która mówi, iż pomniejszenie siły wynikające z wykorzystania maszyny prostej musi być skompensowane równym liczbowo zwiększeniem ZWIERCIADŁO ELEKTRONOWE.
Definicja załamania światła prawa:
Co to jest zdarzenie załamania światła na powierzchni granicznej ośrodków; pierwsze mówi, iż promień padający, promień załamany i normalna do powierzchni granicznej leżą w jednej płaszczyźnie; drugie stwierdza ZWIERCIADŁO ELEKTRONOWE.

Czym jest Elektronowe Zwierciadło znaczenie w Słownik fizyka na Z .

  • Dodano:
  • Autor: