AKAPIT co to jest
Jak się pisze Akapit. Czym jest środków wykorzystywany do formalnego uporządkowania tekstu pisanego.

Definicja Akapit

Co to znaczy AKAPIT: [z łaciny a capite ´od rozdziału, od ustępu´] - jeden ze środków wykorzystywany do formalnego uporządkowania tekstu pisanego. Jest rozumiany jako startowy wiersz nowego ustępu, oznaczany wcięciem (dawniej regularnie ozdobnym inicjałem), lub jako cały ustęp (fragment tekstu) zaczynający się od tego początkowego wiersza. Od akapitu zaczyna się nową myśl, należy jednak pamiętać o podtrzymywaniu-- spójności całego tekstu, co znaczy, iż w następnych akapitach powinny znaleźć się wyrażenia, które nawiązują do akapitów wcześniejszych (na przykład Z tym, o czym mówiliśmy przedtem, wiąże się inny problem...). Jeśli tematy dwóch następnych akapitów bardzo się od siebie różnią, można wykorzystać pomiędzy nimi tak zwany światło, a więc większy odstęp

Definicja Antonim:
Co to jest onoma ´imię´] - pary wyrazów o znaczeniu przeciwstawnym, na przykład gruby - chudy, wesoły - smutny. Przyjmując tak ogólną definicję, musimy założyć, iż ekipa wyrazów spełniających ten warunek nie akapit.
Definicja Aspekt:
Co to jest ´wygląd´] - kategoria gramatyczna, charakterystyczna dla języków słowiańskich, wskazująca na różne metody myślenia o czynności nazywanej poprzez czasownik. Wyróżniamy aspekt dokonany i niedokonany akapit.
Definicja Alternacja:
Co to jest zobacz OBOCZNOŚĆ akapit.

Czym jest Akapit znaczenie w Słownik na A .

  • Dodano:
  • Autor: