EPITET co to jest
Jak się pisze Epitet. Czym jest stylistycznych, używanych w stylu artystycznym, będący określeniem.

Definicja Epitet

Co to znaczy EPITET: [gr. epitheton ´przydawka´] -jeden ze środków stylistycznych, używanych w stylu artystycznym, będący określeniem rzeczownika. Epitet może wprost określać cechę przedmiotu, osoby czy zjawiska: ulewny deszcz, mały dom, lub relacja emocjonalny nadawcy: kochany chłopak. Może także robić to w sposób metaforyczny: białe małżeństwo. Jak wskazuje etymologia wyrazu, epitet jest przydawką. Jest zatem wyrażany tymi częściami mowy co ona i ma takie same jak ona funkcje. Posługujemy się nim w poezji (wybrane epitety mają ustaloną postać, na przykład różanopalca Jutrzenka, nieugaszony śmiech bogów i bohaterów - u Homera), a w mowie potocznej są zwyczajnie określeniami ( także czasem stałymi: niemądra koza, czarna rozpacz)

Definicja E Ruchome:
Co to jest Samogłoska e, która w różnych formach fleksyjnych tego samego wyrazu albo w słowach pokrewnych może pojawiać się albo zanikać, na przykład kotek -kotka, przyszedł-przyszła, owca - owiec. Oboczność tę epitet.
Definicja Elipsa:
Co to jest ´opuszczenie´] - odmiennie: wyrzutnia. Opuszczenie wyrazu albo większej części zdania, której domyślamy się z kontekstu, na przykład Moi znajomi sprzedali stary dom i kupili nowy (opuszczono słowo epitet.
Definicja Enklityka:
Co to jest enclitica, z gr. enklitikon ´nachylenie´] - słowo, który przy mówieniu nie ma własnego akcentu i tworzy całość akcentową ( zestrój akcentowy) z słowem poprzedzającym. Enklitykami są krótkie epitet.

Czym jest Epitet znaczenie w Słownik na E .

  • Dodano:
  • Autor: